+380739001199

Типові проблеми гібридних автомобілів

Типові проблеми гібридних автомобілів

Існує поширена думка про те, що гібридний автомобіль чи електрокар є чимось надзвичайно складним у технічному плані та ненадійним у порівнянні зі звичайними авто. Насправді ж система з акумуляторів, електромотора та керуючої електроніки є значно простішою та надійнішою, ніж двигун внутрішнього згоряння. Теоретично гібридні авто і справді можуть вважатися менш надійними лише за рахунок того, що вони містять більше деталей, які можуть вийти з ладу.

 

Типові проблеми гібридних автомобілів -1

 

У автомобіля з комбінованою системою живлення та приводу є три складові, які можуть спричинити додаткові проблеми:

 

  • Акумуляторні батареї

 

Акумуляторна батарея – це набір елементів живлення. Відомо, що у процесі експлуатації елементи живлення втрачають ємність. Через п’ять-сім років бортовий комп’ютер може повідомити про несправність батареї та відключить електропривод, а автомобіль зможе експлуатуватись і далі як звичайний транспортний засіб з двигуном внутрішнього згоряння. У більшості випадків для усунення несправності достатньо заміни одного-двох елементів батареї, у яких спостерігається критична втрата ємності. Сьогодні на ринку доступні елементи живлення до більшості моделей електро- чи гібридних авто, що дозволяє виконати ремонт швидко та за помірні кошти.

 

  • Електромотори

 

Електромотор відомий простотою конструкції та високою надійністю. Фактично, у ньому присутні лише дві великі частини, які рухаються/обертаються одна відносно одної: ротор та статор. Виробники проектують електромобілі та комбіновані авто таким чином, щоб на електромотор не діяли фактори, які здатні вивести його с ладу. Випадки пошкодження електроприводу у сучасних транспортних засобах – швидше виняток, ніж правило.

 

  • Керуюча електроніка

 

Як і будь-яка електроніка, система керування електроприводом може вийти з ладу. Причиною можуть бути зіпсовані датчики, обрив у мережі, збій у програмі та інші. Щоб зрозуміти, наскільки висока ймовірність таких випадків, достатньо згадати власний досвід експлуатації будь-якого сучасного автомобіля. Блок керування гібриду не має принципових відмінностей від «електронного мозку» автомобіля з двигуном внутрішнього згоряння, а значить, є приблизно настільки ж надійним.

 

Насправді ніяких об’єктивних типових проблем у якісних гібридних автомобілів не існує. Крім того, більшість популярних сучасних гібридів навіть при виникненні неполадок у системі електроприводу дозволяють продовжувати рух до СТО чи дому.

 

Типові проблеми гібридних автомобілів -2

 

Крім типових проблем можна назвати кілька об’єктивних недоліків, характерних для гібридних транспортних засобів.

 

Типові недоліки гібридних авто:

 

  • Гібридні авто не завжди найекономніші. Насправді машини з високофорсованими малокубатурними двигунами здатні споживати пального навіть менше, ніж гібриди. Разом з тим, вони майже завжди не такі динамічні та зручні у використанні. А ще форсування двигунів з малим робочим об’ємом зменшує їхній робочий ресурс.

 

  • Гібриди бувають надто різні. Якщо в одному авто ви можете певний час рухатись винятково на електротязі, то у іншому – ні. Якщо у одному ви можете увімкнути кондиціонер чи підігрів будь-коли, то у іншому для цього потрібно завести двигун внутрішнього згоряння і т.д..

 

  • Практичність та дизайн. Деякі компанії у погоні за малою вагою та хорошою аеродинамікою перетворюють гібридні авто на менш зручні та непривабливі зовні. У інших випадках наслідком такої роботи стають навіть більш прогресивні у плані дизайну та функціональності розробки.

 

  • Малі батареї. Йдеться про ємність акумуляторних батарей. Технології зберігання електроенергії ще не настільки досконалі, щоб дозволити виготовити легку, компактну та недорогу електроустановку для автомобіля з високою дальністю пробігу.

 

  • Зменшення ємності при низьких температурах. На морозі акумулятор втрачає ємність, а значить, зменшується дальність автономного пробігу на електротязі та можливість використання додаткових систем, які живляться від цього акумулятора.

 

Типові проблеми гібридних автомобілів -3

 

Незважаючи на наявність об’єктивних недоліків у гібридних транспортних засобів, вони залишаються одними з найперспективніших та динамічно зростаючих. Компанія LeoDrive пропонує подобову оренду кросоверів Toyota RAV4 Hybrid у Львові.